lions Türkiye Lions Türkiye



Değerli Lionlar, Sevgili Leolar,

Bir dönemin daha son günlerini yaşamaktayız. 2018-2019 hizmet dönemi sonuçlarına baktığımızda, 118-T tarihinde elde edilen GÜZEL sonuçlarından birine TÜM EKİP olarak yaptığımız doğru ve yanlış / hatalı şeylerle ulaştık. Elde edilen bu başarıda harcadığınız emeklere sağlık, döktüğünüz alın terlerine sağlık, özveri ile yaptığınız çabalara sağlık.

Yukarıda yaptığımız “hata”larla dedim çünkü hatasız ne bir iş, ne de insan olur. Ben hata yapmam diyen biri varsa, bilin ki hatanın taa içindedir.  Ne mutlu bizlere ki, yaptığımız doğruları ve yanlışları bilerek ileri hatta daha ileriye gitme, iyileri daha iyi yapma odaklı, hatalarımızı en aza indirerek devam etme azmindeyiz. Bu azmimizin de hiçbirşey tarafından kırılmasına izin vermeme konusunda inançlı ve kararlıyız çünkü biz, birbirine destek veren KOCAMAN BİR AİLEYİZ. Büyüklerimizin gösterdiği yolda bir sonraki nesiller olarak bayrağı almış ve verilmiş hedeflere son sürat koşuyoruz. Ve bu tablo ile gurur duymalıyız, duyuyoruz.

2018-2019 döneminin başarılı sonuçlanması bizlere 2019-2020 ve sonrasındaki çıtayı yükselterek, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK sorumluluğu vermiştir. Aslında bu sorumluluğu biz aldık ve bilincindeyiz. 118-T Ailesi olarak bu hedefimizi gerçekleştirme yolundaki stratejilerimizi belirlerken, attığımız adımlarda Federasyonumuzdaki diğer kulüplerimize de yürüdüğümüz yolda alan açıp, ellerinden tutarak  başarılı olma yolundaki hedefimize doğru hep birlikte ilerliyoruz. Tecrübelerimizi, yetkinliklerimizi ve bu çerçevede rollerimizi İYİ bilerek, sağlam ve sağlıklı bir Federasyon olma konusundaki azmimiz devam ediyor ve sonunda birlikte başaracağız.

2019-2020 dönemi hizmet ve finansal hedeflerimiz 2018-2019 hedeflerinin üstünde oluşturuldu. UNUTMAYIN, bizler için zor yok, başarı sadece ZAMAN işi… Önümüzdeki 12 ay zor hedefimizi birbirimize kenetlenerek, enerjimizi Hizmet ve Üye odaklı harcayarak hedefimize ulaşacağız diye umuyorum, eminim. 

Hepimize 2019-2020 hizmet dönemimiz öncesinde yeni bir sayfasını daha çevirirken, farkındalıklarımızın arttığı, insan olabilmek adına doğru tercihler yapıp, FARKLILIKLARIMIZLA HİZMETLERİN SEVGİYLE GELECEĞİ, keyfini sağlıkla ve sevdiklerinizle paylaşabilme ayrıcalığına sahip olacağımız ve başarılı güzel bir dönem diliyorum….

Hizmetlerle Sürdürebilir Geleceğe,

Lions Sevgi ve Saygılarımla,

Orhan Turay Karaçay
MD-118-T Genel Yönetmeni