lions Türkiye Lions Türkiye

Sayın Lionlar,
Sevgili Leolar,

Bizler yüz yıldır topluma karşılıksız hizmet etme heyecanı, coşkusu, huzur ve mutluluğu ile çalışan gönüllüler ordusuyuz. İkinci yüzyılın ilk liderleri olarak ufkun ötesini hedefliyor, yeni heyecanlar ile iyilik önemlidir diyor, dünyamızın yalnız kendimiz için değil tüm insanlar için barış ve mutluluk dolu olması için çalışıyoruz.

Uluslararası Başkan Gudrun Yngvodottir diyor ki; "Başarılarla geçen yüz yılı geride bıraktık. Biz, geleceğiz. Gelecek yüzyılın temelini bizler atacağız, temel taşlarını bizler koyacağız. Bu nedenle sizler önemlisiniz. İleriyi düşünmeliyiz. Yalnız değiliz, cesaretle yeni ve farklı hizmetler yapmaya açık olmalıyız. Yaratıcı olmak için cesaretli olmalıyız, yeni olguları denemekten çekinmeyeceğiz."

Sevgili kardeşlerim, yeni hizmet dönemimize başlarken sizlere 101. Uluslarararası Lions Konvansiyonu'ndan Las Vegas'tan sesleniyoum. Burada farklı kültür, dil, din ve ırklardan binlerce kişinin ortak bir paydada birleşerek hizmet etme sevgisini ufukların ötesine taşıyan coşku dolu bir hava var. Böylesine büyük ve güzel bir ailenin parçası olmaktan öncelikle bizler mutluluk duymalı ve tadını çıkarmalıyız. Böylece bireyi, toplumu ve dünyayı etkileyecek en büyük gücü "iyilik ve mutluluğu" yaşayarak ve yayarak fark yaratabiliriz.

Bizlerin, insanların hayatlarında pozitif değişimler yaratacak kadar güçlü olduğumuzu unutmamalıyız. 

Sevgili kardeşlerim,
Yeni yüzyılın, yeni dönemin hepimize hayırlı olması ve hizmetlerle dolmasını diliyor, iyiliğe kanat açıyoruz.
Bunun için; kanatlarımızın güçlü, rüzgarımızın bol olmasını diliyorum. 

Lions sevgi ve saygılarımla, 

B. Berna Ateşoğlu
Genel Yönetmen