lions Türkiye Lions Türkiye
 

ANADOLU LİONS DİYABET TEŞHİS TEDAVİ VE EĞİTİM VAKFI (ALDİVAK)

9 Temmuz 1998 tarihinde kurulmuştur.

Vakfın amacı:

Kanda şeker konsantasyonunun normalden yüksek olması ile kendisini gösteren, göz, böbrek, kalp ve damar sistemi hasarları başta olmak üzere tüm vücutta büyük hasarlara ve büyük sakatlıklara yol açan, kronik bir metabolizma hastalığı olan “Diabetus Molitus’un” (Şeker hastalığı) tanı ve tedavisi için gerekli araştırmaların yapılmasına olanak sağlamak, bu konuda çağdaş yöntemleri uygulamaktır.

Vizyonumuz: 
Şeker Hastalığı hakkında tüm ülkede farkındalığı artırmak, Tip 1 ve Tip 2 Diyabet ile bu hastalıkların yol açtığı diğer rahatsızlıklar ve sağlık sorunları üzerine bilinçlendirmeyi sağlayarak, Türkiye’de daha sağlıklı bir toplum için ülkemize ve halkımıza katkıda bulunmak; teşhis ve tedavi konularından mümkün olan atılımlara doğru ilerleyerek dünya çapında Şeker Hastalığı konusunda başarılı ülkeler arasında yer almak için çabalamak.

Misyonumuz: 
Şeker Hastalığının teşhisi ve tedavisi için uygun sağlık merkezleri kurmak, günlük yaşamı etkilemeden şeker hastalığı ile hayatı sürdürmek ve neden olduğu diğer sağlık problemlerine karşı mücadele için halkı bilgilendirecek eğitimler, seminerler, konvansiyonlar düzenlemek, Türkiye’de bu hastalığın ekonomik düzey, yaşam alanı veya bölge ayrımı yapmadığının bilinci ile tüm insanlarımızın yaşamındaki bu potansiyel sağlık sorunu hakkında bilgilendirilmeleri için gerekli kanalları oluşturmak. Sağlıklı yaşam konusunda öncü olacak işletmeler kurmak ve bu sayede çevrelerini bilinçlendirmelerini sağlamak. Dünyadaki tüm gelişmeleri takip ederek ülkemizdeki diyabetlilere faydalı olacak atılımları ülkemize getirmek için çalışmak. 

Vakfın Hizmetleri:

* Diabet eğitimi-psikolojik danışmanlık
* Gerekli tıbbi tahliller
* Teşhis ve tedavi
* Pasif egzersiz salonlarından yararlanılması
* Sıra beklemeksizin kontrollerin süratli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi
* 118-U Lions Kulüpleri aracılığıyla okullarda göz ve diabet taraması yapılması ve bunun sonuçlarına göre hizmet verilmesi
* Bölgesel ve ulusal istatistikler derlenmesi
* Kayıtlı hastalarla ilgili “Diabetli” veri tabanı oluşturulması
* Gebe dibetlilerin takibi
* İnternet ve benzeri iletişim yöntemleri ile başta Dünya Sağlık Teşkilatı olmak üzere konu ile ilgili kişi ve kurumlarla bilgi alışverişinde bulunulması
* Özellikle çocuklara yönelik gündüz kampları düzenlenmesi
* Göz, diş poliklinik hizmetleri verilmesi
* Türkiye’deki üniversite ve araştırma hastaneleri ile dayanışma içinde olunması

VAKFIN GÜNCEL HABERLERİ için tıklayın

İletişim:
Adres: Ankara
Tel:  0542 243 77 74