lions Türkiye Lions Türkiye
 

MELVIN JONES ÖDÜLÜ

LCIF, bağış sahiplerine bir saygı ifadesi olarak çeşitli ödüller ve takdirnameler vermektedir. LCIF hiç bir şekilde, Melvin Jones Dostu ya da başka bir programı için, bir kulübün hesabına müdahale ederek bağış kesmeye yetkili değildir.

“Melvin Jones Dostu” (Melvin Jones Fellowship) Programı

• 1973’de oluşturulan program, adını Uluslararası Lions Kulüplerini kurucusu Melvin Jones'dan almıştır.
• LCIF'e 1,000 $ ya da eşdeğeri bir katkıda bulunan (Lions ya da değil) ya da adlarına başkaları tarafından bağışta bulunulan bireylere verilen bir ödüldür.
• Bu dostluk, vakfın en yüksek onur derecesidir ve cömertlik, şefkat ve başkalarına değer verme gibi insani özellikleri temsil eder.
• Dernek üyeliği Lion’larla sınırlı değildir. Fakat tanım olarak, Melvin Jones Dostluğu bir kulübe, bölgeye ya da gruba verilemez. Bireysel bir ödüldür.
• Üyelik ölmüş bir bireyin anısına da verilebilir. Bu durumlarda, plaket “anısına” olarak yazılır ve bağışı yapan kişi tarafından adı verilen kişiye bir yaka iğnesi ve LCIF Mütevelli Heyeti Başkanından bir mektup ile takdim edilir.
• Katkılar Lions olmayanlar da dahil olmak üzere bireyler, bölgeler ya da kulüpler tarafından peşin olarak ya da taksitli olarak ödenebilir. Taksitler herhangi bir miktarda olabilir ve 5 yıl süresinde içinde ödenebilir.(taksitlerin en az 100 $’lık olması önerilir)
• Önce bağış yapıp sonra MJF alıcısını seçmek mümkündür. Bu husus bağış yapılırken belirtilmelidir. Melvin Jones Fellowship Application (LCIF-42) ya da Melvin Jones Fellowship Brochure'da (LCIF-24) başvuru formunu doldurunuz. Çek ya da banka poliçesi üzerine “Melvin Jones fellow to be named later” yazınız. Bir bireyin ya da bireylerin kişisel bağışları bir kulübün bir Melvin Jones Dostu alıcısı seçmesi için toplanıyorsa, mümkün olduğunca orijinal bağışta bulunanların imzalı onayları istenmektedir. Kulübün bağışları yönetim çevresi tarafından bir alıcı seçilmesi için toplanıyorsa, LCIF kulübün imzalı onayını zorunlu kılar. LCIF Bağışta Bulunanlar ve Finansal Hizmetleri Servisine gönderilen MJF başvurusuna bu tarz dokümanların da eklenmesi gerekmektedir.
• MJF yaka iğnesinin kaybolması durumunda, yeni yaka iğneleri LCIF ofisinden 10 $'a temin edilebilir. Tüm talepler doğrudan LCIF'e gönderilmelidir. Eğer kulüp hesabını kullanma yetkiniz varsa iğneyi sipariş ederken lütfen kulüp numaranızı ve açık adresinizi de yazınız. Çekler Lions Clubs International adına yazılmalıdır. Yeni iğne için ödemeyi kredi kartınızla da yapabilirsiniz.