lions Türkiye Lions Türkiye

AVRUPA LIONS MÜZİK YARIŞMASI (Thomas Kuti)


107 yıl'dır dünya ve insanlık için karşılıksız hizmet üreten LIONS'un kültürel etkinliklerinden biriside Avrupa Müzik Yarışması'dır. 34. yılını geride bırakan bu yarışmada her yıl ortalama 20 Avrupa ülkesinden yarışmacılar o yıl için belirlenen enstrümanlar ile ülkelerini temsil etmektedirler.

2025 YARIŞMASI VİYOLONSEL DALINDA
Lion Kulüplerinin düzenlediği Avrupa Müzik Yarışması 2025 Ekiminde İrlanda’nın başkenti Dublin’de Viyolonsel dalında düzenlenecek. Bu yarışmanın elemelerine hazırlanmak isteyen çello öğrencileri için istenen repertuar web sitemizde yer almaktadır. 

Yarışma Türkiye Finali Nisan ayının son haftasında İstanbulda yapılacaktır.
Adayların yarışma tarihinde 24 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Avrupa Müzik Yarışması Ödülleri :
1.'lik Ödülü : 5000 Eur
2.'lik Ödülü : 3000 Eur
3.'lük Ödülü : 1500 Eur
 
Ülkemizi; Avrupa Forumu Thomas Kuti Müzik Yarışmasında en iyi şekilde temsil edecek olan gencimize başarılar diliyoruz.

LEMC-2025-Repertuvar Listesi


Thomas Kuti Avrupa Müzik Yarışması Tarihçesi
1989 yılında Brüksel'de yapılan Avrupa Forumunda Fransız Thomas Kuti'nin önerisi ile başlatılan yarışma ilk kez 1991 yılında İstanbul'da klasik gitar dalında yapılmıştır. Bu takip eden yıllarda her yıl değişik bir enstrümanda birçok Avrupa ülkesinde bugüne kadar başarı ile devam etmiştir.

1991 yılında klasik gitar, 1999'da flüt , 2013 yılında piyano dallarında olmak üzere Türkiye'de toplam 3 kez evsahipliği yaptığımız bu yarışmada;

2007 yılında Aylin ÖZER flüt dalında, 2012 yılında da Dorukhan DORUK viyolonsel dalında, 2019 yılında Özberk Miraç SARIGÜL Türkiye'ye 1.lik kazandırmışlardır.


Yarışmanın başladığı günden bugüne kadar katılan genç yarışmacılar;
Aylin Özer - Flüt, Dorukhan Doruk - Viyolonsel, Özcan Ulucan - Keman, İris Şentürker - Piyano, Ari Edirne - Tenor, Filiz Yılmaz - Klarnet, Yiğitcan Keskin - Klarnet, Arda Cabaoğlu - Trompet, Seranad Bayraktar - Trompet, Ali Sak - Viyolonsel, Ayşin Ulucan - Keman, Çiçek Ayral - Piyano

Aydın Gün, Ayşegül Sarıca, Ayla Erduran, Çiğdem İyicil, Saim Akçıl, Tuncay Yılmaz, Cahit Koperal,Arda Aydoğan, Cana Gürmen, Judit Uuğ, Cem Mansur, Evin İlyasoğlu, Hakan Şensoy olmak üzere daha pek çok tanınmış sanatçılarımız da juri üyesi olarak yarışmalarımıza katkı sağlamışlardır.

Detaylı Bilgi için : lemc@lionsturkiye.org
KATILIM FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ