lions Türkiye Lions Türkiye
 

ÜYELİK TİPLERİ

Size Tam Uyan Üyeliği Seçin...

Lions külüpleri neredeyse dünyanın her köşesindeki farklı toplumlarda çok çeşitli insanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle bizler de üye olmanın ve hizmet etmenin birden çok yolunu sunuyoruz. Lions kulüpleri, üniversite öğrencileri, çocuklar, yetişkinler ve aileler için gönüllülük programları sunmaktadır.

Geleneksel Üyelik: Gönüllülük programlarıyla, toplumsal hizmetlerle ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmekle ilgileniyor musunuz? Uluslararası Lions Kulüpleri (LCI) toplumdaki bireylere yerel gönüllülük projelerinde bir grup olarak beraber hareket etme olanağı sunuyor. Bireylerin, kulüpler ve LCI tarafından belirlenen üyelik koşullarına uymaları beklenmektedir. Bugün üyelik için ilk adımı atın. Yörenizdeki bir kulüple irtibata geçin, toplantılarına katılmak için başvurun.

Aile Üyeliği: Ailenizle beraber katılabileceğiniz özel gönüllülük programları mı arıyorsunuz? Aile üyeliği akrabaların daha düşük aidatlar ile, toplu olarak gönüllü olmasını sağlamaktadır. Aile üyeleri üyelik koşullarını yerine getirmeli, aynı evde ikamet ediyor olmalı ve aynı kulübe üye olmalıdırlar. Çocuklar üye olamazlar ancak 12 yaş altı çocukların yaşam boyu başkalarına yardıma adanmış bir kişilik yaratmalarına önayak olan “Yavru Aslan Programı”na katılabilirler. Eğer ailenizin birden çok üyesi bir kulübe katılıyorsa aile üyeliği istediğinizi belirtiniz.

Öğrenci (LEO) Üyeliği: Öğrenci gönüllü programlarımız yeni arkadaşlar edinmenizi ve aynı zamanda toplumunuzdaki diğerlerine yardım etmenize olanak tanır. Öğrenci üyeliği ile aidatlarınız düşecektir. Bir eğitim kurmunda kayıtlı iseniz ve yasal reşit olma yaşı ile 30 yaş arasındaysanız, katıldığınız kulübe öğrenci üyeliğinin avantajlarından yararlanmak istediğinizi belirtiniz.

Leo’dan Lion’a Üyelik: Halihazırda ya da eskiden bir Leo kulübü üyesi iseniz ve yasal reşit olma yaşı ile 30 yaş arasındaysanız daha düşük aidatlarla bir Lion olarak günüllülük hareketinize devam etme fırsatını kaçırmayın.