lions Türkiye Lions Türkiye
 

YENİ BİR KULÜP KURABİLİRSİNİZ

Tutkumuzu paylaşıyorsunuz. Dünyanın size ait köşesini geliştirmek için fikirleriniz var. Ve bu amaçta yardım edecek gönüllüler tanıyorsunuz. Ancak yakınlarınızda  bir Lions Kulübü yok. Üzülmenize gerek yok. Bu durum bir çok yeni kulübümüzün kuruluş aşamasıdır.

Grup Gönüllülük Olanakları

Lions grubunuzun katılabileceği birden çok grup gönüllülük olanakları sunmaktadır veya yeni bir kulüp kurarak size daha yakın programlar geliştirebilirsiniz. Toplum temelli kulüpler bizim geleneğimiz olmakla beraber tek bir boyutun herkese uymadığının bilincindeyiz. Bu nedenle sizlere seçmeniz için birden çok kulüp tipi sunuyoruz. İlgi alanlarınız ve ortamın gereklilikleri üzerine de bir Lions kulübü kurabilirsiniz.

- Belki değerlendirmek istediğiniz bir hobiniz var, üzerinde özellikle çalışmak istediğiniz toplumsal projeler bulunmakta veya iş arkadaşlarınızla birlikte bir gönüllülük projesi olanağını değerlendirmek istiyorsunuz. Eğer durum böyle ise;  “Özel İlgi Alanı Lions Kulübü” sizin için uygun olabilir.

- Belki de uzak coğrafik alanlarda yaşayan üyelerden oluşan bir kulüp kurmak ve elverişli bir durum yaratmak için çevrimiçi (on-line) buluşmalar düzenlemek istiyorsunuz. Böyle ise “Siber (sanal) Lions Kulüpleri” sizin internet üzerinden organizasyonuzu yürütmenize yardımcı olacaktır.

- Zihinsel engellilere yardımcı olacak toplumsal projelere gönüllü olmak istiyorsanız, Engelli Olimpiyatları destekçisi olan “Şampiyon Lions Kulüpleri” sizin için uygun bir seçenek olabilir.
Her durumda size ve toplumunuza en uygun Lions kulübünü kurmanız için destek vermeye hazırız.  

Eğer Lions Kulüplerinin çalışmalarını takip ediyor ve yörenizde bir Lions Kulübünün kurulmasını arzu ediyorsanız yapmanız gereken ilk iş bu web sitesinin ana menüsünden 'bize ulaşın' bölümüne girerek en kentinize veya yörenize en yakın Lions Kulübüne ulaşmaktır. Belirleyeceğiniz Lions Kulübünün kentinizde olması gerekmemektedir. Bu bölümden belirleyeceğiniz kulüp ile e-posta atarak veya telefonla ulaşarak temas kurabilirsiniz. Eğer o Kulübün programında yeni bir Lions Kulübü kurmak var ise - genellikle tüm Lions Kulüpleri bunu programlarına almışlardır - biraraya gelerek aşağıdaki genel yöntemi takip edip yeni bir Kulüp kurabilirsiniz.  Unutmayın tüm bu aşamaları sponsor kulübünüzün desteği ile yapabilirsiniz. Çok zor değil. önemli olan ilk adımı atabilmekte...