lions Türkiye Lions Türkiye
 

LİAY-Lions İstanbul Anadolu Yakası Sosyal Hizmetler Vakfı

Lions İstanbul Anadolu Yakası Sosyal Hizmet Vakfı, 1998 yılında İstanbul  Anadolu Yakası Lions ve Leo kulüpleri dernekleri tarafından üretilecek hizmet projelerine yol göstermek ve kolaylıkla yürütülebilmelerini sağlamak,  kamuya yararlı, eğitim ve sosyal içerikli hizmetlerde bulunmak üzere kısa adıyla Liay Vakfı olarak kurulmuştur. 

Vakfın Merkezi İstanbul’da olup, 118-Y Yönetim Çevresi  merkezi olarak kullanılmaktadır. Yönetim Çevresi’nin seçilmiş Genel Yönetmeni aynı zamanda Vakfın Başkanı olarak bir sene görev yapar.

Vakfımızın Amacı; 
Toplumumuzun sağlık, eğitim, sosyal ve kültürel içerikli gereksinimlerinin doğrudan veya Lions, Leo kulüpleri dernekleri tarafından üretilecek hizmet projeleri ile karşılanmasına ilişkin, araştırma ve incelemeler yapmak, yardım ve katkılarda bulunmak amacıyla hizmet etmektir. 

Liay vakfı, amaca ve ihtiyaca uygun olarak yapılan her hizmette Cumhuriyetimizin temel ilkesi olan Atatürk ilke ve devrimlerinden vazgeçmeden vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayarak, okul öncesinden üniversiteye, kırsaldan kente, gencinden yaşlısına kadar her kese destek vermektedir.

Vakfımızın ülkemize kazandırdığı bir çok eserlerin yanısıra kuruluşunun temel dayanağı olan ve yirmi yılı aşkın süredir verdiği karşılıksız üniversite bursları ile yaklaşık yedi bini aşkın gencimizin hayatında olumlu izler bırakmıştır. Halen 471 öğrenci bu burslardan faydalanmakta olup geleceğine yön veren eğitim hayatının bir sürecini, Liay vakfı ile kesişmesinden onur duymaktadır.

İletişim: Tuğlacıbaşı Mahallesi
Yazıcıbaşı Sokak
Kilercibaşı Köşkü
No:1 A Blok Feneryolu
Kadıköy / İSTANBUL
Tel: 0 216 349 09 16
Faks: 0 216 418 26 87
e-posta: 118ysekreterya@gmail.com
web: www.lions118-y.com