lions Türkiye Lions Türkiye

AYDINLIK YARINLARA, EĞİTİM İÇİN KOŞUYORUZ!


Runtalya “Uluslararası Antalya Maratonu” ilk kez 19 Mart 2006 tarihinde 850 kisi ile Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu adıyla start aldı. Dünyanın dört bir yanından ve yurt içinden her yıl artan yüksek katılımlarla gerçekleşen başarılı organizasyon günümüze dek 17 kez gerçekleştirildi. 

Profesyonel atletlere hitap ettiği kadar, koşu deneyimi az olan amatör sporcuların da ilgi gösterdiği Runatolia Maratonu, sezonun ilk yarışı olması ve mevsimsel özellikleri ile ideal bir koşudur. Sportif özelliklerinin yanı sıra, birçok yan etkinlik ve eğlenceli aktivite ile 3 gün süren bir spor festivali ve ülkemizin en büyük lifestyle maratonudur. 

Her yıl Mart ayının ilk haftası Pazar günü düzenlenen Runtalya, spor ve tatili bir araya getirmesi, tırmanışsız düz parkuru, güzergah üzerindeki şehir güzellikleri, tarihi dokusu ve dünyaca ünlü Antalya sahilini parkurunda bulundurmasıyla Türkiye’nin en sevilen koşularından biri kabul edilmektedir. 

Runtalya Maratonu’nun farklı mesafelerdeki koşu katılımı ile her yıl yaklaşık 10.000 koşucuya ev sahipliği yapması beklenmektedir. 

Lions bu dev organizasyonda Co-Sponsor (MALZEME-TEDARİK sponsoru) olarak yer almaktadır. Bu nedenle Lions’un tanıtımı için çok önemli bir organizasyondur.

Koşucu olarak nasıl katılım sağlayabiliriz?

6 Mart 2022 Pazar günü gerçekleşecek 2022 Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu’nda, Lions adına koşucu olarak katılım sağlamak isteyen Lion ya da Leo ların;

www.runtalya.com internet sitesinden, kendilerine uygun gördüğü 42k – 21k – 10k parkurlarından birine bireysel olarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir

*     Son kayıt tarihi 01.03.2022 saat 23.59’dur.
*     Koşucu olarak kayıt yaptıran kişiler, yarış kitlerini 5 Mart 2022 Cumartesi günü TERRACITY AVM den alacaktır. 
*     Katılımcılar, yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Katılımcı dışında kimse kendine ait olmayan kiti teslim alamaz. (Organizasyon sahibi şirketin kuralıdır.)
*     Yarış kitlerini almayan katılımcılar “koşucu” olarak organizasyona katılamazlar. 
*     Koşu günü parkurun başladığı yer olan Cam piramitte tüm koşucular aynı noktada buluşacaktır.
*     Koşuculara Lions logolu ve “AYDINLIK YARINLARA , EĞİTİM İÇİN KOŞUYORUZ!” sloganı yer alacak t-shirt dağıtımı cam piramitte yapılacaktır.
*     Şehir dışından gelecek olan koşucular için istedikleri takdirde kalacakları yer organize edilecektir.
*     Koşucular için ayrı bir whatsapp grubu oluşturulacaktır.
*     Koşucular bağış toplayabilmek için kendi sosyal medyalarında duyurularını bireysel olarak yapmalıdır. (Koşmanın amacı farkındalık yaratmanın yanı sıra bağış toplayabilmektir.)
*     Koşu öncesi ve sonrasında bol miktarda fotoğraf çekimi sağlanacak olup ilgili fotoğraflar 118R Runtalya hesabında toplanıp Sesimizin Duyurulması için paylaşılacaktır.
*     Koşucu, stand görevlisi ya da gönüllü olarak şehir dışından katılım sağlayacak Lion ya da Leo’ların; kalacak yer, ulaşım vb. bilgileri, koordinatörlüğümüz tarafından hazırlanan Form üzerinden doldurmaları gerekmektedir. İlgili form üzerinden vermiş olduğunuz bilgilere istinaden organizasyon sağlanacaktır. Kayıt formu için tıklayınız.

Koşucu olmanın dışında NE YAPABİLİRİZ?

Kulüplerimiz, Lion'lar, Leo'lar ya da yakın çevremizdeki dostlar;

*     Organizasyonda yer alacak MEYVE, T SHIRT, BEACH FLAG, SERTİFİKALAR ve MASA ÖRTÜLERİ gibi malzeme giderlerimize destek olmak için bağışta bulunabilir, 

*     Cumartesi günü Terracity, Pazar günü Cam Piramit’te açılacak olan Lions standlarımızda görev alabilir,

*     Organizasyona destek olmak amacıyla bulunan sarı yelekli gönüllüler olarak Cam Piramit’te ve diğer ihtiyaç noktalarında yerinizi alabilir,

*     Üniversiteyi kazanmış ihtiyaç sahibi gençlerimizin eğitim hayatlarına katkıda bulunmak amacıyla, Bağış toplamak için hazırlayacağımız sosyal medya görsellerini, kendi sosyal medya hesaplarınızdan ve yakın çevrelerinizden paylaşmalarını sağlayabilirsiniz…

** Koşucu, stand görevlisi ya da gönüllü olarak şehir dışından katılım sağlayacak Lion ya da Leo’ların; kalacak yer, ulaşım vb. bilgileri, koordinatörlüğümüz tarafından hazırlanan Form üzerinden doldurmaları gerekmektedir. İlgili form üzerinden vermiş olduğunuz bilgilere istinaden organizasyon sağlanacaktır. Formu doldurmak için tıklayınız.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Facebook | Instagram


ULUSLARARASI LIONS KULÜPLERİ BİRLİĞİ
118-R YÖNETİM ÇEVRESİ FEDERASYONU
RUNTALYA YARIŞMASI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Ln.Yeşim ŞEKERSOY - 0533 640 91 11 – Antalya Lions Kulübü
Ln.Duygu GÜNSUR KAPLAN - 0532 423 74 01 – Antalya Konyaaltı Lions Kulübü
Ln.Harun GÖKÇE - 0532 432 13 95 – Antalya Lions Kulübü
Ln.Nilgün AKYÜZ - 0505 729 92 52  – Antalya Falez Lions Kulübü
Ln.Ozan ELBİR – 0549 696 19 25 – İzmir Belkahve Bornova Lions Kulübü