lions Türkiye Lions Türkiye

Çevre Fotoğrafları Yarışması

Lions Çevre Fotoğrafları Yarışması, iyi durumdaki Lions Kulüplerinin üyelerine açık olup; orijinal, değiştirilmemiş, siyah-beyaz ya da renkli fotoğrafla (insansız) aşağıdaki kategorilere göre katılabildikleri bir yarışmadır.
Hayvan Yaşamı
Manzara ( Kent ya da Doğa)
Bitki Yaşamı
Hava Fenomeni
Kırsal çevre güzelliği

Her dönem, Lions ve Leo Kulüplerimiz doğal çevremizi yansıtan fotoğrafları Yönetim Çevrelerine gönderirler. Yönetim Çevrelerimiz bu fotoğraflardan seçim yaparak her kategoride bir tanesini Çoğul Yönetim Çevresine gönderir. Yönetim Çevrelerinden gelen 8”x10” (20.3x25.4 cm) ebadındaki baskılı fotoğrafların içinden birinci seçilerek Çoğul Yönetim Çevremiz için yarışmak üzere Uluslararası Lions Kulüpleri Birliğine gönderilir. Seçim her yıl bir konsey toplantısından önce yapılıyor. konvansiyona katılan Lion ve Leo'lar sergilenen fotoğraflara oy veriyorlar. Oy verenlerin fotoğrafları seçerken fotoğrafın orijinaliteleri, sanatsal değerleri ve çevre temasının ne kadar yansıtıldığı kriterlerini dikkate almaları hatırlatılıyor.

Her dönem 1 Mart tarihinden önce orijinal baskılı fotoğraf ve Konsey Başkanı tarafından imzalanan resmi başvuru formu Uluslararası Merkeze gönderilir. Uluslararası Lions Kulüpleri Birliğine Çoğul Yönetim Çevrelerinin göndermiş olduğu fotoğraflar; Uluslararası Konvansiyon sırasında sergilenir. Kayıtlı konvansiyon katılımcıları en beğendikleri fotoğraf için oy kullanırlar. Kazanan fotoğraf ödüllendirilir. Kazanan altı  (beş kategorinin kazananlar ve en iyi gösteri) fotoğraf Lions Web Sitesinde de yayınlanır.