lions Türkiye Lions Türkiye

 

Sevgili Lion Dostlarım, Leo Kardeşlerim;

Nietzsche'nin “ebedî dönüş” kavramı, sonsuz bir istekle, yaşamı benimsemeye yönelten bir öğretidir. Nietzsche'ye göre "insanın tüm yaşamı, durmadan dönen bir kum saatidir”. İşte bu kum saati, şimdi önümüze geldi ve çalışmaya başladı.

Lions’a gönül veren değerli kardeşlerim!

Heyecanlıyım. Yıllar boyunca sizlerden öğrendiğim bilgilerle doluyum. En önemlisi, Lions’umuza AŞK’la bağlıyım. Leo olduğum ilk günden beri, verilen tüm görevleri, ilk günlerimin disiplini ve bitmeyen coşkusuyla yerine getirdim. Şu an, onurla yüklendiğim anlamlı görevin bilincindeyim. Biliyorum ve inanıyorum ki, Lions’umuza yapacağımız tüm çalışmalar, çevremize ve toplumumuza özel kazanımlar sağlayacaktır.

 Başarı, değer yaratmakla ilgilidir. Doğru zamanda ve doğru konular üzerinde çalışmak, hiç kuşkusuz, çok çalışmaktan daha önemlidir. Ve doğal olarak, zaman da çok önemlidir. Farklılıkların zenginlik olduğu düşüncesinden hareketle, karşılıklı anlayış ve saygıyla, zamanı doğru ve etkin kullanmak için çok dikkatli davranacağız; çünkü zaman, üretilemeyen ve telâfi edilemeyen tek olgu.

Biliyorum ve inanıyorum ki, sevgili ve deneyimli Genel Yönetmenlerimizle birlikte, beklenen ortamı yaratmaya hazırız. BİZ olmaya ve takım oyununu oynamaya HAZIRIZ. Yeter ki siz Lionlar, yanımızda olun, bunu hissedin ve desteğinizi esirgemeyin.

‘‘Birlikte Daha Güçlüyüz’’ felsefesiyle, Türk Lionsu için, artık ağaçları değil, ormanı görmek ve ortak akıl çerçevesinde hareket etmek, Yönetim Çevresi önceliğinden ziyade, MD olarak; Türk Lionsu için faydalı işler yapmak, elimizi taşın altına sokmak için görevdeyiz.

Lions’da üyelik, çok önemli ve bir o kadar da gurur vericidir. Herkes Lion olamaz. Lion olma gururunu taşıyan ve özümseyen kişiler, gerçek Lion’dur. Lion Dergisi’nin Kasım 1918 tarihli ilk sayısında yayımlanan ve kabul edilen “Who is Lion - Lion Kimdir?” başlıklı bildiri niteliğindeki yazıda deniliyor ki,
“Kim ki, iyi yaşıyor ve başarıya ulaşıyorsa, sürekli gülüyor ve çok seviyorsa, anlayışlı, insanlığın saygınlığını ve çocukların sevgisini kazanıyorsa, yerini dolduruyor ve görevini yapıyorsa,  en azından elinden geldiğince bir şiir yazıyor ya da bir yardım yapıyorsa, ya da bir ağaç dikmek suretiyle dünyaya bir şeyler bırakıyorsa, doğanın güzelliklerini hiçbir zaman yadsımıyor ya da güzellikleri ifade etmekten kaçınmıyorsa, başkalarının içinde güzellikleri arıyor ve sahip olduklarının en iyisini veriyorsa, yaşamından esinleniyor ve anıları kutsanıyorsa, “O, BİR LİON”dur.

Mutlu etmek, mutlu olmak ve başarıyı yakalamak, öncelikli hedefimizdir. Çalışmalarımızın ödülü,  yarının Türk gençliğine “Barış”, “Hoşgörü” ve “Özgürlük” ortamında yaşayacakları mutlu bir gelecek için çalışmanın huzuru olacaktır.

Kulüplerimiz, Uluslararası Başkanımız ve Genel Yönetmenlerimiz önderliğinde, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda hedeflerini sunarken; üyelerimizin destekleriyle, tüm hizmetler taçlandırılmış olacaktır.

Yapılanları iyice özümseyerek, geleceği şekillendirmek zorundayız. Ailem ve Ben, yüreğimizdeki güzel heyecan ve enerjiyle hizmete hazırız. Sevgili Genel Yönetmenlerim Sayın Nuran UZLU, Sayın Berna ATEŞOĞLU, Sayın Zeynep KOCASİNAN, Sayın Dursun ÖZBEY, Sayın Sina MENGİ ve Sayın Ertuğrul YILDIZ ve Değerli Aileleri, bizden daha büyük bir heyecan taşımaktalar…
 
HEP BİRLİKTE, YÜCE ATATÜRK’E BAĞLILIK ÜLKÜMÜZLE VE İZİNDE, DİNLENMEMEK ÜZERE YÜRÜMEYE KARARLIYIZ, ASLA VE ASLA YORULMAYACAĞIZ.

Değerli Dostlarım!

“İyi şeyler, inandığında; daha iyi şeyler, sabrettiğinde; en iyi şeyler de hiç vazgeçmediğinde gelir” diyerek, biz de VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olarak kalması için, insan haklarının içselleştirilmesi için çalışmaktan VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Özgürlüklerin, yasal çerçevede kullanılması gerektiğine olan inancımızdan VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Lions'un insan ve insanlık için gerekli kabul ettiği ilkeleri benimsemekten VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Dünyanın yaşanılası bir yer olması için, Lion’ların hiç bir karşılık beklemeden insanlığa hizmet etmesinden ve kendi gibi düşünenleri aralarına alarak sayıca artmaları çabasından VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Her türlü şiddetin ve nefretin toplumda kabul görmediği bir ortamda yaşama idealinden VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Büyük Şair Nâzım’ın dediği gibi,
“Yok öyle! Umutları yitirip, karanlıkta savrulmak.
Unutma, aynı gökyüzü altında bir DİRENİŞTİR, YAŞAMAK”.

Yolumuz hep aydınlık olsun!

Uluslararası ve ulusal boyutta “KİMLİĞİMİZİ YÜCELTME” sözünü veriyoruz.

Geçen dönem Konsey Başkanımız Danyal Kubin ve Genel Yönetmenlerimize teşekkürlerimi sunarım.

Türk Lionsu’nun bugünlere ulaşmasında büyük emeği geçmiş Direktörlerimize, Konsey Başkanlarımıza, insanımız ve insanlık için sayısız yararlı projeye imza atarak liderliğini kanıtlamış Genel Yönetmenlerimize, Yönetim Çevrelerimizde gönüllülük ruhuyla çalışmış ve çalışmaya devam eden tüm özverili Lion ve Leo’larımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

Türk Lions Ailesi’nin örgütlenmesinde en üst nokta olan Konsey Başkanlığı’nın görev ve sorumluluklarının bilincinde olduğumu tekrar belirtiyor, en samimi Lions sevgi ve saygılarımı sunuyorum
 
Nasuhi ÖNDERSEV
Konsey Başkanı